Program


BEETHOVEN NAPOK: D-dúr hegedűverseny/ III.z.verseny/ IV.szimfónia (halasztott ip.: 2020.11.28.11:00)

BEETHOVEN NAPOK: D-dúr hegedűverseny/ III.z.verseny/ IV.szimfónia (halasztott ip.: 2020.11.28.11:00)

A zongoraverseny szólistáját, Jevgenyij Koroljovot régi kapcsolat fűzi a zenekarhoz, s a budapesti közönségnek sem kell bemutatni a kiegyensúlyozott játékáról híres zongoristát.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. november 28. szombat, 11:00

A 2020. április 25. 19:30 koncert pótlása!

2020. november 28. szombat
11:00 Nagyterem

BEETHOVEN-NAPOK A CONCERTO BUDAPESTTEL 1.
Fischer Annie tiszteletére

Műsor:
BEETHOVEN: D-dúr hegedűverseny, op. 61
--- szünet ---
BEETHOVEN: III. (c-moll) zongoraverseny, op. 37
BEETHOVEN: IV. (B-dúr) szimfónia, op. 60

Közreműködik: Anthony Marwood hegedű, Jevgenyij Koroljov zongora
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

„Marwood játékának sugárzó intenzitása nem mindennapi érzelmi töltettel bír”, „aranyló hang és holtbiztos zeneiség”, „elképesztő technika és szenvedély” – többek közt e szavakkal jellemezték a kritikusok Anthony Marwood hegedűjátékát, amelyet a hangverseny nyitószámában, a D-dúr hegedűversenyében hallhat a közönség. A mű karrierje nem indult zökkenőmentesen: 1806-os bemutatója nem volt sikeres, így nem is vált a repertoár részévé a versenymű egészen addig, míg Joachim József elő nem vette majd fél évszázaddal később. A III. (c-moll) zongoraverseny egy hosszas komponálási folyamat eredménye Beethoven középső alkotói korszakának kezdetéről. Egy anekdota szerint Beethoven egyszer sétája közben meghallotta Mozart c-moll zongoraversenye (K. 491) szabadtéri előadásának hangjait, s a vele tartó zongorista-zeneszerzőhöz fordulva e lelkes szavakat intézte: „Cramer, Cramer! Mi sosem leszünk képesek ehhez foghatót írni!” Nem meglepő hát, hogy a zongoraverseny kezdete éppen ennek a zenei előképnek dallamát visszhangozza. A zongoraverseny szólistáját, Jevgenyij Koroljovot régi kapcsolat fűzi a zenekarhoz, s a budapesti közönségnek sem kell bemutatni a kiegyensúlyozott játékáról híres zongoristát. A IV. (B-dúr) szimfónia a martonvásári Brunszvik-kastélyban született. Bár azóta már beigazolódott, hogy Beethoven rejtélyes szerelme, a „Halhatatlan kedves” nem Brunszvik Teréz volt, mégis a mai napig sokan gyengéd hangokat vélnek felfedezni a szimfóniában.

Rendező: Concerto Budapest

Ajánlatunk


François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

A Drezdai Staatskapelle nemcsak a világ egyik legrégebbi zenekara, de az egyik legjobb is: az utóbbi évtizedekben olyan karmesterek álltak az élén, mint Giuseppe Sinopoli, Bernard Haitink, Fabio Luisi és Christian Thielemann.

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy kiállítás képei című zongoraciklus 21. századra hangolt feldolgozásával ünnepli - az Emerson, Lake & Palmer és Tomita Iszao verziói után így teremtve egy saját változatot a 19. századi remekműből ütőhangszerekre és elektronikára, DJ Bootsie közreműködésével.

Ajánló


ALESZJA POPOVA ÉS ARHANGLESZKI VLADIMIR TÁNCSTÚDIÓJA ÉVZÁRÓ BALETT GÁLA

Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!