Program


Ha… (1968) / MÜPAMOZI

Ha… (1968) / MÜPAMOZI

Amikor 1982-ben bemutatták Alan Parker filmjét - Pink Floyd: A fal -, sokan felkapták a fejüket: „Hohó! Hiszen ezek a gondolatok már Lindsay Anderson 1968-es filmjében is felbukkantak!” (És akkor még Az élet értelme iskolai jelenetéről nem is szóltunk.) Kétségtelen, hogy a Ha… nagy hatású film.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. november 4. hétfő, 19:00

Ha… (If…; 1968)
Very British - Szatírák és groteszkek

Amikor 1982-ben bemutatták Alan Parker filmjét - Pink Floyd: A fal -, sokan felkapták a fejüket: „Hohó! Hiszen ezek a gondolatok már Lindsay Anderson 1968-es filmjében is felbukkantak!” (És akkor még Az élet értelme iskolai jelenetéről nem is szóltunk.) Kétségtelen, hogy a Ha… nagy hatású film. A brit új hullám egyik utolsó darabja. És egyik legkeményebb darabja. 1969-ben elnyerte Cannes-ban az Arany Pálmát. Iskolafilm. Vakáció után a diákok visszatérnek az iskolába. Ennek a brit kollégiumnak a belső történésein keresztül kegyetlenül, olykor szürreálisan mutat be a Ha… egy olyan világot, amelyet az elfojtás/elnyomás ural, az értelmetlen dresszúra, a szemforgatás, a kiüresedett, de görcsösen pátyolgatott tradíciók.
A brit új hullám fontos visszatérő kérdése volt, hogy mit is kezdjenek a fiatalok a világgal, hogy mit jelent számukra a szabadság, az autonómia, a szuverenitás. A Ha… ad absurdum viszi ezt a kérdést. Ha nem te írod a saját történetedet, ha egy paternalista közeg megfoszt a felelős döntések lehetőségétől, átléphetsz a képzelet, az álmok világába. Itt vagyunk a lázongó hatvanas évek végén. A tudatmódosítók kínálta kijárat az elkövetkező évtizedek filmes elmélkedésének lesz a tárgya. A Ha… egyelőre még csak az anarchiát villantja fel. Ha nem tudod megváltoztatni a világodat, ha nincs beleszólásod, ám lengje be lőporfüst a világot. Rendben van, semmi pánik, ez csak egy iskolafilm. De ennek az iskolának a határai azonosak Nagy-Britannia határaival.

rendező: Lindsay Anderson

házigazda: Réz András

Ajánlatunk


A Monte Cristo grófja egy igazi, nagy ívű, romantikus musical Dumas regénye alapján. Szerelem, intrika, bosszú, szenvedély Szomor György dalaival, Pozsgai Zsolt átdolgozásában. Emberi drámák, sorsok, a jó és a rossz megítélése, ami olykor nem is olyan egyszerű.

A fiatal amerikai orgonaművész, Bryan Anderson a Pennsylvania Államban megrendezett 2023-as Longwood Gardens Nemzetközi Orgonaverseny nagydíjasa. „Briliáns” és „első osztályú” - így méltatta játékát a kritika.

Ajánló


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az…

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Dubrovay László Faust, az elkárhozott című táncdrámájának ősbemutatója a Müpában valósult meg 2016-ban, a Budapesti Tavaszi Fesztivál keretében. A Goethe…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!